Měsíční archív: Prosinec 2013

Přehoz na pohovku

Nová sedací souprava není ani zdaleka levná záležitost. U kvalitních souprav se cena může vyšplhat až nad deset tisíc korun a to pro mnohé rodiny nebo jednotlivce není levná záležitost. Je ale mnoho jiných způsobů, jak vylepšit vzhled své doposud stárnoucí sedací soupravy nebo látkové či kožené pohovky. Jen musíte vědět, jak správně na to a jak si v takových situacích poradit. Přehozy jsou jedny z nejlepších pomocníků v rámci této problematiky, kterou dřív nebo později začne řešit každý majitel pohovky látkové nebo kožené.

Přehozy na pohovky se liší nejen cenou, ale i svou kvalitou, použitými materiály a samozřejmě designem, který je nesmírně důležitým aspektem a především rozhodujícím faktorem při výběru. Podle toho, jak přehoz vypadá a jak se bude hodit právě do vaší domácnosti, totiž podřídíte výběr. Přehoz na pohovku by měl být na dotek pohodlný, příjemný a neměl by vám v ničem vadit. Přehozy je navíc možné měnit a tak si dle aktuální nálady, příležitosti, počasí nebo možností můžete vyměnit jeden přehoz za druhý. Ten používaný jednoduše vyperete, vyžehlíte a je hotovo.

Pokud máte atypický tvar sedací soupravy nebo pohovky, můžete si nechat ušít přehoz na míru. Pravda, je to o něco dražší záležitost, ale rozhodně nebudete zklamáni už jen proto, že bude přehoz perfektně sedět.

Přehoz je jen takovým drobným doplňkem, který na pohovce mít můžete, ale nemusíte, pokud jej nechcete. Vhodný je například tehdy, kdy se na pohovce objevují díry nebo škrábance, které postupem let jsou víc a víc vidět. Nezapomínejte ale ani na drobné polštáře, které vytvoří příjemný a útulný doplněk na pohovce či sedací soupravě.

Vložil Doplňky do obýváku | Tagged , , , | Zanechat komentář

Rozkládací pohovky do malých prostor

Garsonky a malé byty se zdají být na první pohled nepraktické. Ale proč mít velký byt, když jste zcela sami nebo v páru? Takový velký byt je v takových případech zcela nevyužitý a můžete se v něm cítit prázdně. V mnoha případech je navíc problém s vybavením. Do větších bytů je potřeba daleko víc nábytku a některá prázdná místa je pak třeba zaplnit doplňky, které taky nejsou právě nejlevnější záležitostí.

Malé prostory vyžadují kompletní vybavení, stejně jako je tomu u velkých bytů. Je třeba se ale předem zamyslet nad tím, co se vám bude do domácnosti nejvíc hodit. Zda je to celá pohovka nebo raději dvě menší křesla, na kterých si rovněž příjemně odpočinete a přijdete na jiné myšlenky. Rozkládací pohovka by měla být to první, co si do garsonky pořídíte. Od pohovky se totiž odráží další výběr nábytku nebo doplňků, který si do dané místnosti pořídíte. A protože je obývací pokoj většinou v malých bytech spojován s kuchyní, i na ni je třeba myslet a brát ohled zejména z hlediska designu a stylu.

Rozkládací pohovka může vypadat jako velmi malá, ale nemusí tomu tak být po rozložení. Pohovka by po rozložení měla poskytovat co největší pohodlí a zajistit dobrý spánek pro každého, například pro vás nebo vaše hosty, které potřebujete na nějakou dobu ubytovat. Cena rozkládacích pohovek se odráží nejen od materiálu, z jakých je pohovka vyrobena a následně potažena, ale i od její kvality a životnosti jako takové.

V tomto případě rozhodně neznamená, že čím dražší, tím i levnější, ale šetřit na pohovce byste rozhodně neměli.

Vložil Do malých i velkých bytů | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Relaxační pohovka

Zdraví je nejdůležitější věc, kterou máme, ale v dnešním uspěchaném a hektickém světě si taky musíte čas od času odpočinout. Mimo práce a zábavy je proto nutné, abyste vydechli, vypnuli a ponořili se do světa relaxace. Relaxační pohovky by vám k tomu mohly pomoci. Je ale velmi důležité, abyste pohovku dobře vybrali.

Lze si vybírat z jednotně stojících relaxačních křesel, do kterých se můžete pohodlně uložit a oddávat se odpočinku. V neposlední řadě jsou v nabídce jednotlivých prodejců i relaxační sedací soupravy, na kterých si naprosto dokonale odpočinete a přijdete na jiné myšlenky.

Jak ale takové relaxační křeslo nebo gauč vybrat? Nebude to jednoduché, a pokud se v sortimentu nevyznáte, pak si rozhodně nechejte poradit od odborníků.

Na relaxačních pohovkách se totiž dá naprosto bez problémů i spát, pokud o to máte zájem. Vždy ale myslete na to, že spací část by rozhodně neměla být ta, na které během dne sedíte. Jen tak se totiž vyhnete proleženému lůžku, které příliš pohodlí neposkytuje a odpočinku už vůbec ne. Pokud jde o relaxační pohovky, většinou bývají rozklápěcí a matrace na spaní je tedy ta, o kterou si během dne opíráte záda.

Máte-li doma nebo v kanceláři dostatek prostoru, pak se rozhodně podívejte na relaxační křesla, která jsou vůbec nejlepší pro odpočinek. Jejich cena se u kvalitních křesel pohybuje okolo deseti tisíc korun, ale věřte, že to za to stojí.

 

Vložil Do malých i velkých bytů | Tagged , , , | Zanechat komentář

Rohová sedačka

U rohových sedacích souprav se zcela pochopitelně můžete setkat s prodejci, kteří se vás ptají, zda potřebujete sedačku do pravého nebo do levého rohu. Takovou věc si musíte předem velmi dobře rozmyslet a dvojnásobek to platí, že je vaše domácnost atypická nebo budete chtít sedačku umístit do prostoru a nikoli ke stěně.

Pokud bude sedačka umístěna k rovné stěně, většinou je to naprosto jasné, který roh bude volen. A pokud víte, zda chcete sedací soupravu do pravého nebo do levého rohu, pak už vám zbývá jen vybrat vhodnou sedačku jako takovou.

Rohové sedačky jsou většinou rozkládací nebo mají alespoň ve své spodní části umístěn prostor pro uskladnění různých věcí, peřin nebo drobností. I na to je třeba myslet při výběru a zamyslete se i nad tím, jak by sedačka měla být velká. Zcela pochopitelně, pokud máte velkou rodinu nebo ji v nejbližší době plánujete, pak pochopitelně budete volit větší sedačku, která poskytne patřičný komfort, dostatek prostoru pro vás i celou vaši rodinu nebo dokonce domácího mazlíčka, který dnes nemůže chybět ve většině domácností.

Vyhnout byste se měli nákupu na internetu, kde si nemůžete zboží detailně prohlédnout ani si jej osahat. Výběr pochopitelně můžete provézt přes internet, ale vždy byste měli zavítat i do kamenné prodejny a tam si jej detailně prohlédnout, vyzkoušet a snadno tak zjistit, zda je vám sedačka pohodlná.

Rohové sedačky mimo jiné patří mezi jedny z nejoblíbenějších a více méně se není čemu divit, protože si pohodlně můžete položit nohy do roviny a relaxovat.

Vložil Rohové soupravy | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Sedačky do obýváku

Obývací pokoj je takovým středem každého domova. Ať už máte děti nebo jste zcela sami, rozhodně během večerních hodin rádi sednete na sedací soupravu, která vám poskytne dostatek pohodlí, můžete na ní relaxovat a případně si i odpočinout nebo se vyspat. Výběr vhodné sedací soupravy je ale velká věda a rozhodně byste to neměli podceňovat. Výběr je totiž třeba přizpůsobit mnoha aspektům, je třeba předem zvážit priority i cenovou hladinu daného produktu. Mimo jiné je třeba předem zvážit, kde budete sedací soupravu vybírat a následně ji i zakoupíte.

Pokud si stanovíte cenový strop, pak budete naprosto přesně vědět, po jakém sortimentu se máte dívat. Pamatujte ale i na to, že na vhodné sedací soupravě byste rozhodně šetřit neměli a čím víc peněz do ní investujete, tím víc by vám v zásadě měla poskytovat pohodlí a komfortu. Například by sedačka mohla mít odkládací místo na lahve s nápoji a na skleničky, mimo jednotného lůžka by mohly být k dispozici i křesla a snadno si na sedací soupravě budete moct nastavit polohu zad. Polohování opěrky zad je důležité zejména v takových domácnostech, kde se na sedačce tráví většina volného času.

Pozor si dejte na velikost sedačky, která by měla být úměrná tomu, jak velká a jak moc vybavená je místnost, ve které se bude nacházet. Příliš velká sedačka by ve velké místnosti mohla vypadat jako pěst na oko a příliš malá by zase nemusela vůbec vyniknout. Pokud si nevíte rady s výběrem, rozhodně se svěřte do rukou odborníků a nechejte si poradit v rámci vybavení vašeho domova.

Vložil Vybavení domácností | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Rozkládací rohová sedačka

Rohová sedací souprava je místem, kde se pravidelně schází celá rodina. Případně je to místo, kde si vy sami můžete odpočinout, podívat se na televizi a klidně tak polehávat celé dny, pokud nejdete právě do práce. Celodenní polehávání se navíc stalo velmi oblíbenou činností, kterou si čas od času rád dopřeje téměř každý z nás. Aby se vám ale u televizních obrazovek a puštěného filmu dobře leželo, pospávalo a odpočívalo, musíte mít k dispozici vhodnou sedačku, která poskytne dostatečné pohodlí a to nejen ve složeném stavu. Rozkládací rohovou sedací soupravu ale využijete i v případě, že očekáváte návštěvu, která u vás bude nocovat. Jen řekněte, kam jinam byste taky své hosty nebo sami sebe uložili?

Rohové sedací soupravy lze snadno rozložit ve chvíli, kdy to nejvíc potřebujete. Velmi záleží na velikosti dané sedačky, ale ve většině případů poskytují dvě místa ke spánku. Abyste se ale mohli přesvědčit o tom, zda je sedačku skutečně pohodlná a to i pro spánek, měli byste ji v první řadě vyzkoušet a až následně zakoupit. Už v obchodě si ji proto nechejte rozložit a přesvědčte se o tom, zda je sedačka pohodlná a jak snadno se rozkládá – nemělo by to jít těžko a neměli byste při rozkládání vynaložit prakticky žádnou sílu.

Při výběru rozkládací rohové soupravy je třeba, abyste si určili veškeré priority a to i co se týče cenové hladiny. Pokud si dobře promyslíte, jaký produkt je pro vás ten nejvhodnější, neuděláte při výběru chyby a s užíváním sedací soupravy budete naprosto spokojeni. Tak jakou sedačku si nakonec vyberete právě vy?

Vložil Rohové soupravy | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Kožené sedací soupravy

Pokud jste se v rámci kožené sedací soupravy rozhodli pro kůži, udělali jste dobře. Kožené materiály mají mnoho výhod, jednou z nich je především jejich opravdu dlouhá životnost a rozhodně je co do vzhledu nelze ani zdaleka srovnávat se soupravami s látkovými potahy – i když ale i ty mají jisté výhody, o kterých je dobré předem vědět.

Výběr sedací soupravy celkově není nijak jednoduchá záležitost a je třeba si předtím několik věcí dobře promyslet. Například, zda by sedací souprava měla být rohová, jak by měla být velká, jaká by měla být její barva, celkový vzhled a pochopitelně, kolik lidí ji bude denně využívat a kolik máte v plánu do nové sedačky investovat.

Cena takové kožené sedačky by totiž mohla dosahovat astronomických částek, zvlášť pokud mluvíme o značkových kožených sedacích soupravách. Pozor si dejte na tvar sedací soupravy a samozřejmě na barvu a celkový vzhled, který by měl ladit s interiérem. Máte-li již zařízený obývací pokoj, pak tomu budete muset přizpůsobit výběr sedačky. Obecně se ale doporučuje, abyste vybírali v první řadě sedačku a následně jejímu vzhledu přizpůsobili vzhled dalšího nábytku a doplňků v dané místnosti.

Jinak ale budete vybírat sedačku určenou do moderního bytu, jinak například do kanceláře, kde pravidelně povedete jednání či zasedání. V případě, že jde o rodinnou sedací soupravu, spolehněte se hlavně na kvalitu, dobrý vzhled, ale zejména pak prostor a pohodlí, které vám sedačka za každých okolností poskytne. Jen tak si totiž doma můžete dopřát tu pravou relaxaci a odpočinek a to za každých okolností.

Vložil Vybavení domácností | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Napínací potahy na sedací soupravy

Nesmírně důležitou součástí sedací soupravy je právě potah, který chrání její konstrukci, strukturu a poskytuje vám v rámci pouhého doteku pohodlí. Potah na sedací soupravě tvoří v neposlední řadě nezbytnou součást tohoto nábytku a to už jen proto, že udává její vzhled. Zvolíte-li sedací soupravu s látkovým potahem, bude pro vás jednodušší i daleko finančně výhodnější, jeho případná výměna za nový. Na jakoukoli sedačku lze ale velmi snadno sehnat napínací potah, kterým rázem změníte celý vzhled například u starších sedaček.

Napínací potahy lze zakoupit v různých barvách a největší zájem je pochopitelně o potahy látkové – kožené sedací soupravy je nutné v případě renovace svěřit do rukou opravdovým odborníkům, kteří si s natažením nového koženého potahu hravě poradí.

Výhodou látkových napínacích potahů je, že je můžete použít prakticky na jakoukoli sedačku a to dokonce i na ty kožené. Stačí je totiž pouze přetáhnout. Navíc jsou snadno udržovatelné, lze je bez problémů prát v pračce podle potřeby.

Mimo napínacích potahů si lze ale pořídit i celou řadu jiných doplňků pro sedací soupravy. Nutno zmínit například menší polštářky, které se k některým sedacím soupravám perfektně hodí. Velmi ale záleží i na tom, jakou máte sedací soupravu, jaký je její celkový design, styl a vzhled.

Výběr vhodného potahu ale rozhodně nepodceňujte a to už jen z toho důvodu, že bude tvořit hlavní část obývacího pokoje. Přeci jen je to sedací souprava, která je jednou z hlavních součástí domácností.

Vložil Doplňky do obýváku | Tagged , , , | Zanechat komentář

Sedací soupravy Kika

Sedací souprava je naprosto nezbytnou součástí všech domácností. Právě na sedačce se pravidelně schází celá rodina večer u televizních obrazovek, posadíte na ni návštěvu nebo prostě jen tak relaxujete. Její výběr proto není dobré podceňovat, a pokud si nevíte rady, rozhodně se obraťte na odborníky.

Ačkoli se stalo trendem vybírat nábytek a jiné doplňky na internetu, u sedacích souprav byste rozhodně měli zavítat do kamenné pobočky. Je velmi důležité, abyste si sedačku v první řadě vyzkoušeli a až poté do ní investovali. Kika je jedním z možných prodejců sedacích souprav a nábytku do domácnosti, kde si můžete sortiment prohlédnout jednak na internetu, ale navíc i v kamenných prodejnách, kterých je v České republice hned několik. Kterou z nich navštívíte právě vy, záleží už jen a jen na vás.

Nejvíce informací vám poskytnou samotné internetové stránky Kika, které zároveň přináší výčet kompletního sortimentu, jež si můžete podrobně pořídit v prodejnách. Nejsou to ale jen sedací soupravy, které si můžete prohlédnout. Koupelnové nebo kuchyňské doplňky, nábytek do domácnosti a to včetně kompletních postelí, nočních stolků a skříněk pro domácnost. Zkrátka a dobře vše, na co si jen v oblasti vybavení domácnosti vzpomenete.

Co se týče sedacích souprav, Kika přináší neuvěřitelné množství kožených i látkových sedacích souprav. Vy sami byste si ale v první řadě měli stanovit priority a ujasnit si, jaký by měla mít sedačka materiál, jak by měla být velká, zda rohová či nikoli a pochopitelně je třeba stanovit i cenový strop, bez kterého nelze nakupovat.

Vložil Prodej nábytku | Tagged , , , | Zanechat komentář

Rozkládací křeslo na spaní

Přejete si domů takové křeslo, na kterém byste mohli dokonce i spát? Máte tu možnost, takové křeslo je ideálním posezením pro vás a příjemným pomocníkem ve chvílích, kdy je nutné ubytovat nějakého toho hosta navíc. Výběr správného křesla pro domácnost rozhodně není jednoduchá záležitost a to už jen z toho hlediska, že musíte křeslo vybírat podle různých a velmi rozdílných parametrů.

Hledět byste měli na design, jaké vám poskytuje pohodlí a samozřejmě i na způsob, jak lze takové křeslo rozkládat.

Chcete-li, aby vám křeslo poskytovalo opravdové pohodlí během spánku i za sedu, měli byste se dobře informovat o nabídce trhu. Každý prodejce je vám schopen nabídnout něco zcela jiného, ale vy byste měli jít do obchodu s tím, že víte, co vlastně chcete a hlavně, co od takového křesla očekáváte. Jedině tak se totiž můžete trefit, jak se říká, do černého.

Největší problém na spaní představují taková křesla, která jsou tvořena jednotnou matrací. Když sedíte nebo ležíte, vždy je hlavní část vašeho těla na stejném dílu matrace a to je špatně. Už jen z toho důvodu, že se na jednom místě matrace zcela opotřebuje a vy nakonec můžete lehávat na proležen matraci, která vám ani zdaleka neposkytne žádné pohodlí. Cena křesel není příliš vysoká, kvalitní křeslo lze pořídit například za 4 000,- Kč. 

Pozor si ale dejte i na vhodné materiály do vaší domácnosti. Máte-li v obývacím pokoji koženou sedací soupravu, je třeba k tomu pořídit i rozkládací křeslo. Toto pravidlo je stejné i v případě, že máte látkovou sedačku či čalounění. Pozor si dejte i na tvary, které by značně mohly dosavadními nábytku uškodit. Rozkládací křesla na spaní vybírejte pouze ve specializovaných prodejnách s domácím nábytkem.

Vložil Rozkládací křesla | Tagged , , , | Zanechat komentář