Měsíční archív: Leden 2014

Pohovky a dvoukřesla

Pohovka nebo sedací souprava je nezbytnou součástí obývacího pokoje a více méně tvoří její střed. Pokud vybavujete zcela od základů svou domácnost, pak začínejte právě výběrem vhodné sedací soupravy nebo pohovky, protože od jejího vzhledu se odráží další výběr nábytku nebo doplňků. Jedno je ale naprosto jisté. Bez kvalitní a prostorné pohovky se rozhodně neobejde žádný domov, ať už jej obývají rodiče s dětmi, pár nebo jen jednotlivec, který si chce prostě po práci odpočinout u televize.

Za to bez dvoukřesla se doma rozhodně obejdete. V současné době se ale stalo velkým trendem, kupovat velké a prostorné sedací soupravy a pohovky.

A to už jen z toho důvodu, že poskytuje dostatek prostoru vám samotným, ale i případným návštěvníkům, kteří se dokonce čas od času rozhodnou přespat. U velkých sedacích souprav je buď součástí ceny, nebo je možné dokoupit, i dvoukřesla nebo jednotlivá křesla, do kterých můžete usadit právě onu návštěvu. Takový nábytek je ale vhodný hlavně do rodinných domů nebo bytů, kde jsou skutečně velké místnosti a dostatek prostoru pro veškerý nábytek. Taková souprava totiž zabere víc místa, než je na první pohled patrné.

Dejte si pozor, aby byla pohovka dostatečně pohodlná a představovala pro vás pohodlí, prostor pro odpočinek a relaxaci. Jen tak si totiž můžete dokonale vydechnout dokonce i doma, když přijdete po celém dni z práce, nebo společně s rodinou strávit volný čas a to nejen u televizních obrazovek.

Vložil Rozkládací křesla | Tagged , , , | Zanechat komentář

Rozkládací pohovky na každodenní spaní

Ke spánku by vždy měla sloužit klasická postel, ať už manželská nebo jednolůžková, která má kvalitní matraci, rošt a pevnou konstrukci. Jen tak si zajistíte naprosto dokonalý spánek, můžete si v posteli pohodlně odpočinout a přijít na jiné myšlenky nebo si nechat zdát ty nejkrásnější sny. V některých domácnostech ale není prostor k tomu, aby na některém z volných míst mohla stát klasická postel, například pokud máte k dispozici pouze jeden pokoj, který je spojen s malou kuchyní. Tam postel posadit nelze, ale je třeba zvolit variantu rozkládací pohovky, která je určena ke každodennímu nebo občasnému spánku. Jen na takových pohovkách si zajistíte klidný spánek.

Rozkládací pohovku, na které budete pravidelně spávat, byste bezpochyby měli vybírat s odborníkem. Jen tak si totiž můžete zakoupit opravdu kvalitní produkt, ze kterého vás nebudou bolet záda, nebo nebudete postupem času trpět na některé další potíže. Všechny rozkládací pohovky, které jsou určeny k pravidelnému spánku, musí mít matraci ke spaní na tom místě, kde si během dne opíráte záda.

Pamatujte, že nikdy nesmí být hlavní spací část ta, na které během dne sedíte a odpočíváte. Tato sedací část je totiž během prvních týdnů již opotřebována a obecně je známo, že všichni rádi sedáváme hlavně na jedno a to samé místo.

Rozkládací pohovky pro každodenní spaní je možné dokonce zakoupit ve speciálních prodejnách zdravého spánku, které najdete prakticky v každém větším městě.

Vložil Praktické pohovky | Tagged , , , | Zanechat komentář

Rozkládací pohovka s úložným prostorem

Rozkládací pohovka je perfektním řešením do všech domácností, kam čas od času zavítá i nějaká ta návštěva, která následně zůstane přes noc. Ne každý si totiž může dovolit byt nebo rodinný dům, kde by zároveň uvedl do provozu i pokoj speciálně určený pro hosty. Pohovka v obývacím pokoji je tak tím nejsnadnějším řešením, jaké můžete své domácnosti a sobě dopřát.

Úložný prostor není pro každého naprosto nezbytnou záležitostí, ale i tak byste o něm měli pouvažovat a to už jen proto, že do budoucna by se mohl opravdu hodit. Do úložného prostoru pod postelí můžete uložit skutečně všechno, co vás jen napadne.

Ať už to budou peřiny, které před spaním povlečete do čistého svým hostům, některé naprosto zbytečné věci, které vám běžně doma překáží nebo snad drobnosti, které byste si rádi schovali na bezpečné místo. Úložný prostor vám zkrátka a dobře bude dokonale sloužit za každých okolností. Případně úložný prostor ani nemusíte nějakou dobu využívat a rozhodně se nic nestane. Pohovku pak můžete rozložit ve chvílích, kdy se vám to nejvíc hodí.

Nikdy byste ale neměli podceňovat kvalitu sedací soupravy. Pokud chcete, aby vám sedačka sloužila i několik let, rozhodně se nebojte a investujte. Více méně záleží i na tom, jaké by měly být povrchové materiály, jak bude pohovka velká a kolik představuje místa pro sezení.

Cenu zkrátka a dobře ovlivňuje hned několik faktorů, které je třeba předem zvážit a dobře si rozmyslet, zda se vám vyplatí spíš pohovka větších rozměrů nebo menších.

Vložil Praktické pohovky | Tagged , , | Zanechat komentář

Rozkládací dětská pohovka

I děti potřebují čas od času nějaký nábytek, na kterém by si mohly nejen odpočinout, ale dokonce si i hrát nebo se s kamarády vydovádět. Dětské pohovky se pochopitelně kvalitou ani konstrukcí zdaleka nepodobají klasickým sedacím soupravám nebo pohovkám pro dospělé. Mají dětské motivy, design a samozřejmě si lze vybírat z dětských pohovek pro kluky nebo holky. Všechny děti si tak přijdou na své a obě dvě strany budou spokojeny.

Cena rozkládacích pohovek pro děti se pohybuje okolo jednoho tisíce korun a to už se jedná o opravdu kvalitní výrobek pro dítě. Vnitřní materiál je tvořen většinou molitanem, který je velmi odolný, lze jej snadno čistit a udržovat. Navíc je příjemný a to jak během lehu, tak i za sedu. Naprosto nezbytnou součástí je kvalitní látkový potah, který povrchově chrání molitanovou nebo klasickou matraci, která je základem celé dětské pohovky.

Dětské pohovky jsou velmi lehké, poměrně malé a dokonale se budou hodit dětem, jejichž věk je maximálně 6 let. Lze pochopitelně ve specializovaných prodejnách narazit na dětské pohovky, které jsou určeny dětem na základě jejich věku. Ne všechny dětské pohovky jsou však vhodné ke spánku a je třeba na to při výběru a užívání brát ohled.

Dětský nábytek byste měli nakupovat za pomoci odborníků a měl by zcela vyhovovat jejich věku.

Vložil Malé a skladné sedačky | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Dvoumístná pohovka

Už ze samotného názvu je naprosto patrné, že dvoumístná pohovka je perfektním řešením právě pro dva lidi. Ačkoli se zdají být dvoumístné pohovky na první pohled velmi malé, můžete si na nich celkem bez problémů dopřát dostatku pohodlí a příjemně na nich posedět. Například máte-li garsonku, ve které obecně příliš moc místa není, rozhodně vám dvoumístná pohovka přijde k chuti.

Dvoumístné pohovky jsou velmi moderní a rozhodně jejich designem nebudete zklamáni. Máte-li atypický byt, který se navíc nese v takovém designové pojetí, že k němu najdete jen velmi těžko vhodnou pohovku, spolehnout se můžete například na potahy, které je možné nechat ušít na míru nebo je pořídit kdekoli v bytových potřebách. Potahy a přehozy přitom můžete střídat podle aktuálních možností.

Dvoumístné pohovky jsou většinou rozkládací, ale nenajdete v jejich případě úložný prostor, do kterého by bylo možné alespoň na chvíli uskladnit různé potřeby nebo naopak naprosto nepotřebné věci. Dvoumístnou pohovku lze roztáhnout a dokonale tak poslouží jako místo ke spánku, kde se naprosto bez problémů vyspí i dva lidé. Nezapomínejte proto při výběru hlavně na tu praktickou stránku tohoto nezbytného kusu nábytku.

Ještě předtím, než se po hlavě vrhnete do nákupu některé z prvních pohovek, která vám zrovna padne do oka, nechejte se inspirovat. Rozhodně nezapomínejte, že sortiment je skutečně obrovský a vy se musíte podívat na nabídku jednotlivých prodejců, protože každý z nich nabízí trošku něco jiného a navíc za zcela rozdílné ceny.

 

Vložil Malé a skladné sedačky | Tagged , , , , | Zanechat komentář