Ratanové křeslo

Ratanový nábytek rozhodně nevyšel z módy. Právě naopak. Na naše zahrady se začínají vracet ratanová křesla, ratanové stolky a dokonce i celé sedačky nebo sedací ratanové konstrukce, které perfektně poslouží například vícečlenné rodině.

Obliba ratanu sice roste, ale i s tím i jeho cena. Není se tak čemu divit, že si většina z nás stejně nakonec vybere nábytek z umělého ratanu, který je nejen levnější, ale i daleko déle vydrží. U ratanového zahradního nábytku je to s výběrem naprosto stejné, jako kdybychom měli mluvit o nábytku do obývacího pokoje.

Vždy je třeba hledět na kvalitu, porovnat ji s cenou a zaměřit se základní pravidla výběru, která jsou pro daný výrobek daná. A pokud si vůbec nevíte rady s výběrem, pak se můžete obrátit na odborníky, kteří vám v tomto směru poskytnou nestranné tipy nebo rady.

Obecně je známo, že ratanový nábytek představuje největší hrozbu pro kupujícího, který se v daném sortimentu a jeho problematice vůbec nevyzná. Kvalitu nábytku totiž na první pohled nepoznáte a snadno by se vám mohlo stát, že koupíte něco, co ani zdaleka neodpovídá ceně a navíc vám zahradní nábytek nevydrží ani celé léto. Pozor si dejte i na volbu konstrukce – ratan jako takový musí stát na nějaké konstrukci, oblíbená je například klasická dřevěná, která vypadá naprosto přirozeně a pěkně ve volných prostorách. Dřevo je ale velmi náročné na údržbu, na rozdíl například od hliníkové konstrukce, která ale už ani zdaleka na pohled nevypadá tak dobře.

Při výběru byste si proto měli i ujasnit, zda chcete během let o nábytek pečovat. V případě, že volíte jakékoli dřevěné materiály, i když mají tu nejlepší povrchovou úpravu, budete se o ně muset starat.

Komentáře jsou uzavřeny.